Piriform już jakiś czas temu przystosowało własny odkurzacz systemowy pod kątem Windows 10. Mimo to Microsoft odradza używanie tego programu w nowych okienkach.

Jeśli używacie popularnego odkurzacza systemowego firmy Piriform w Windows 10, to być może powinniście przestać to robić. Microsoft twierdzi, że tego typu programy mogą mieć negatywny wpływ na stabilność i wydajność “dziesiątki”.

Microsoft stwierdza, że takie programy jak CCleaner (nie tylko ten, ale podobne również) mogą negatywnie wpłynąć na Windows 10. Rozchodzi się o oczyszczanie rejestru systemowego. Według giganta z Redmond błędy, które mogą wystąpić w trakcie przeprowadzania takiego procesu mogą spowodować niestabilność i gorszą wydajność systemu operacyjnego. Mało tego, w najgorszych przypadkach może dojść do takich problemów, że jedynym rozwiązaniem pozostanie reinstalacja Windows. Microsoft stwierdza, że nie może zagwarantować, że takie programy nie spowodują problemów.

Oczywiście, jeśli używacie popularnego CCleanera (lub podobnego programu) w Windows 10, to nie powinniście wpadać w panikę. Piriform znane jest z częstych aktualizacji własnych programów, gdzie nie tylko dodaje nowe funkcje, ale rozwiązuje także błędy. Jeśli więc program nie sprawił wam do tej pory żadnych problemów, to jest bardzo prawdopodobne, że nigdy tak się nie stanie. Oczywiście, decyzja należy do was.

źródło: www.komputerswiat.pl