Apple znana firma produkująca różnego rodzaju sprzęt elektroniczny każdego rodzaju. Możemy wyróżnić takie rodzaje jak:

  • Komputerowe
  • Mobilne
  • Ubieralne

  Oczywiście urządzenia komputerowe i mobilne raczej nie mają dużo związanego z tytułem, lecz jak spojrzymy na urządzenia ubieralne to możemy już zobaczyć wiele aspektów które pomagają kontrolować stan zdrowia np.:

  • Krokomierze w zegarkach
  • Opaski kontrolujące tętno

W tym artykule jednak chcemy się zainteresować “zegarkiem” od Apple “Smart Watch Seria 6”.

Znalezione obrazy dla zapytania: apple watch 6

Według producenta urządzenie to ma mieć zamontowane czujniki do robienia EKG w każdych warunkach oraz kontrolować saturację tlenową użytkownika. Jak to można wykorzystać w codziennym życiu?

Początkowym aspektem może być kontrola saturacji tlenowej, ponieważ saturacja tlenowa to ważny wskaźnik określający poziom nasycenia krwi tlenem. Zbyt niski poziom nasycenia na początku może skutkować drobnymi dolegliwościami, np. dusznościami, a w dłużej perspektywie groźnym niedotlenieniem organizmu. Monitorowanie tego poziomu pozwoliłoby szybko zorientować się, że coś jest nie tak i podjąć odpowiednie kroki.

Drugim powodem jest to Według 9to5mac, Apple ma też pracować na dokładniejszym pomiarem EKG, które obecnie przy wartościach pulsu 100–120 uderzeń na minutę potrafi wskazywać niedokładne wyniki.

Znalezione obrazy dla zapytania: apple watch 6 oxygen saturation

  Kolejne metody monitorowania stanu zdrowia użytkownika w Apple Watchu to rzecz, którą można było przewidzieć, bo z działań Apple wynika, że jest to dla nich zdecydowanie jedna z najważniejszych funkcji ich smartwatcha.