Dlaczego warto mieć monitoring IP i co to jest? To system rozwijający się od lat 90-tych, który powstał na podstawie transmisji danych w sieci Ethernet. Stosowane wmonitoringu IP kamery cyfrowe wykorzystują protokół internetowy IP do przekazywania obrazów i sygnałów kontrolnych. Mimo że technologia nie jest najnowsza, to zyskuje coraz większą popularność zwłaszcza wśród właścicieli dużych powierzchni handlowych. Zobacz, czym jest Monitoring IP i dlaczego warto  w niego zainwestować!

Jak działają kamery IP?

Kamery IP oparte są o infrastrukturę sieciową. Najważniejsze w zarządzaniu takim systemem jest okablowanie. Drugim istotnym punktem jest stworzenie sieci IP w taki sposób, aby zapewniała prawidłową pracę. Dlatego musimy zapewnić systemowi właściwą przepustowość. Ostatnim elementem tej układanki jest zasilanie. Kamery IP mogą być zasilane niezależnie oraz przy pomocy transmisji prądu poprzez kabel. Zapisywanie nagrań w systemie monitoringu IP, może odbywać się na wiele sposobów. Obraz możemy przechowywać na dysku komputera. Nagrania w monitoringu IP działają na zasadzie nadpisu, czyli starsze nagrania są zastępowane nowymi. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na zapełnienie dysku jest ustawienie odpowiedniej rozdzielczości video. Im większa rozdzielczość i ilość klatek, tym więcej danych jest zapisywane.

Zastosowanie kamer IP

Podstawową zaletą monitoringu wizyjnego opartego o rozwiązania sieciowe jest stabilności pracy, przy zapewnieniu odpowiednich urządzeń możemy być zachwyceni jakością funkcjonowania takiej formy dozoru. Uniwersalności i duże rozpowszechnienie sieci opartych o technologie „ethernetowe” daje możliwość budowania rozległych systemów monitoringu bez specjalnych trudności. Kamery IP znajdują zastosowanie w monitoringu domu, monitoringu posesji, monitoringu firmy, korporacji, a nawet monitoringu miasta, który musi bazować na wielu połączeniach.

Jaką kamerę wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaką kamerę IP wybrać, musisz najpierw określić swoje potrzeby. To jaki model kamery wybierzesz, nie jest aż tak istotne. Obecnie na rynku większość urządzeń to bardzo zaawansowane technologicznie kamery. Kupując monitoring IP, zwróć uwagę czy posiada on: 

  • cyfrową analizę obrazu z detekcją ruchu,
  • widzenie w nocy, 
  • intuicyjne i proste połączenie za pomocą WiFi lub  poprzez domową sieć LAN,
  • funkcję  MAGIC ZOOM (przybliżanie obrazu bez utraty jakości obrazu),
  • regulację barw,
  • funkcję robienia zdjęć
  • obsługuje podwójny strumień
  • wielopoziomowe zarządzanie użytkownikami z zabezpieczeniem hasłem
  • alarm detekcji ruchu poprzez e-mail lub wysyłanie obrazu na FTP

Dlaczego warto mieć kamerę IP?

Posiadanie kamery IP to dobry pomysł, jeśli zależy ci na zabezpieczeniu swojego domu lub firmy. Kamery IP to urządzenia, które powinny stanowić najważniejszy punkt monitoringu ip. Służy on do realizacji podglądu obrazu, zapisu nagrań ich odtwarzania. Rejestratory sieciowe to wysoko specjalistyczne urządzenia, które można znaleźć na rynku CCTV.  Zapewniają wysoką funkcjonalność oraz komfort w codziennej pracy z monitoringiem.

Kamera i akcja

Kamery IP do monitoringu charakteryzują się wysoką jakością obrazu nawet w technologii 4K(12Mpx). Dużą zaletą monitoringu IP jest prostota jego użytkowania, która nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy włączyć przeglądarkę internetową, by zobaczyć obraz z danej kamery. Jeśli zastanawiasz się, nad instalacją monitoringu IP poznaj nasze usługi informatyczne.