Media społecznościowe

Bardzo silnym narzędziem promocyjnym są media społecznościowe. Dzięki używaniu wszelkich social mediów, ruch na stronie może wzrosnąć kilkukrotnie. Publikując filmiki i posty na Facebooku, Instagramie, Twitterze, czy YouTube, można zachęcić użytkowników do odwiedzenia naszej strony. Użytkownik tych aplikacji po przejrzeniu dobrze prowadzonego profilu, będzie bardziej skłonny do odwiedzenia naszej strony.

Prowadzenie bloga

Świetnym sposobem na poprawienia ilości odwiedzin na stronie jest prowadzenie bloga. Systematycznie tworząc merytoryczne wpisy związane z działalnością strony, można odpowiedzieć na wiele pytań użytkowników. Dzięki temu użytkownicy będą wracali na twoją stronę częściej, co jest jednoznaczne ze zwiększoną ilością odwiedzin.

Google AdWords

Używając Google AdWords, czyli w skrócie kupując reklamę w wyszukiwarce Google jesteśmy w stanie sprawnie i szybko wypromować naszą stronę. Jeżeli użytkownik wpisze w wyszukiwarkę Google frazę związaną z działalnością naszej strony zobaczy link kierujący go do niej pozycjonowany na jednym z pierwszych miejsc z podpisem “Reklama”. Sposób ten jest efektywny, lecz drogi. Koszty związane z Google AdWords nie są małe, więc, aby użyć tego sposobu promocji musimy mieć niemały budżet.

Email marketing

Email marketing jest uznawany jako jeden z najbardziej skutecznych sposobów na promocję strony internetowej. Jego szybkość przekazu, w połączeniu z małymi kosztami jest idealnym rozwiązaniem dla rozwijającej się strony internetowej. Email marketing ma ogromny zasięg, który z roku na rok się zwiększa. Informacja o naszej stronie trafia prosto do skrzynki pocztowej odbiorcy i cały czas czeka na odczyt. Używając narzędzi typu FreshMail można w bardzo prosty sposób użyć tego rozwiązania do promowania strony.

Pozycjonowanie w wyszukiwarce

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce to jeden z lepszych sposobów na dotarcie do większej ilości użytkowników.
Kiedy użytkownik wpisze frazę związaną z naszą stroną i zobaczy do niej link, jest duża szansa, że w niego kliknie. Jest to dobry i darmowy sposób, ale jest on poprzedzony długotrwałym procesem. Efekty pozycjonowania pojawiają się zazwyczaj dopiero po kilku lub kilkunastu miesiącach.

Fora dyskusyjne

Odwiedzając fora dyskusyjne, również można zwiększyć popularność strony internetowej. Odpowiadając na pytania nurtujące użytkowników i wpisując link do naszej strony w odpowiedzi na pytanie tworzymy darmową reklamę naszej strony. Kiedy użytkownik zobaczy, że wiemy o czym piszemy z chęcią kliknie w link i odwiedzi naszą stronę w celu dowiedzenia się czegoś więcej.