Media społecznościowe

Wielki wpływ mediów społecznościowych na rozwój strony internetowej jest niepodważalny. Przeróżne social media dają nam dostęp do tworzenia profili, kont i sklepów. Są to niezwykłe narzędzia promocji i licząc na sukces naszej strony internetowej musimy z nich korzystać.

Profile w mediach społecznościowych

Prowadzenie profili w mediach społecznościowych, daje ich użytkownikom informację, że nasza strona w ogóle istnieje. Dużą cześć ruchu na naszej stronie zawdzięczamy własnie tym profilom. Pisząc przeróżne posty, które wywołują zainteresowanie klienta wchodzimy z nim interakcję, co może spowodować wejście użytkownika na naszą stronę internetową.Warto pamiętać, aby nasze profile na portalach internetowych były przemyślanie połączone z naszą stroną internetową. Widoczny link do naszej strony po wejściu na nasz profil, czy link dołączony do naszych wpisów na profilu, pozwoli użytkownikowi na łatwe znalezienie naszej strony internetowej. Nie można również zapomnieć o połączeniu w drugą stronę. Powinnyśmy umieścić linki do naszych mediów społecznościowych na stronie, dzięki czemu potencjalny klient nie będzie musiał szukać naszych profili na swoją rękę.

Sklep w mediach społecznościowych

W mediach społecznościowych dostajemy możliwość stworzenia sklepu internetowego. Jego prowadzenie jest proste i intuicyjne, zarówno dla sprzedawcy, jak i kupca. Na takich portalach społecznościowych jak Facebook, czy Instagram sklepy te są bardzo popularne. Jeżeli prowadzimy sklep na naszej stronie internetowej i przeniesiemy część jego działalności do mediów społecznościowych, zwiększy się sprzedaż i ruch na naszej stronie internetowej.

Współpraca z popularnymi osobami

Współpraca z osobami działającymi w mediach społecznościowych przynosi spore korzyści. Działając razem z tymi osobami zwiększamy swoje zasięgi i docieramy do coraz większej publiczności. Napędza to ruch na naszej stronie internetowej i pozytywnie wpływa na jej odbiór u potencjalnych klientów. Koszt takiej współpracy jest zależny od zasięgów generowanych przez danego twórce internetowego. Im zasięgi tej osoby są większe tym współpraca z nim będzie droższa, ale również bardziej opłacalna. 

Kampanie reklamowe

Kampanie reklamowe na przeróżnych portalach internetowych również dają nam niesamowite zasięgi. Kiedy zakupimy reklamę od Facebooka czy Instagrama, będzie się ona wyświetlała użytkownikom przy ich przeglądaniu. Co więcej reklamy te są często spersonalizowane i wybierając odpowiednie kryteria, nasza reklama na Facebooku dotrze do osób, które mogą być zainteresowane naszą stroną.