Urządzenia Smart Home

Urządzenia Smart Home są bardzo przydatne. Podnoszą bezpieczeństwo domu, monitorują go pod nieobecność właściciela, minimalizują koszty związane z awariami, włamaniami czy też kradzieżami. Zmniejszają również koszty rachunków za prąd czy wodę. Dzięki urządzeniom inteligentnego domu zaoszczędzimy niezbędny czas i zwiększymy wygodę naszego życia.

System kamer

System kamer inteligentnego domu zapewnia spokój, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo domu i rodziny. W każdym momencie można sprawdzić co dzieje się w określonym miejscu w naszym domu. Możemy sprawdzić czy wokół naszego domu nie pojawiają się jacyś nieproszeni goście albo czy komuś coś się stało.

Gniazdka Smart Home

Jeżeli zostawimy włączony sprzęt podłączony do inteligentnego gniazdka będziemy mogli go zdalnie wyłączyć z miejsca jakiego tylko chcemy. Jest to dobre rozwiązanie w momencie kiedy najzwyczajniej w świecie zapomnimy wyłączyć żelazka, telewizora czy radia. Zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze i zyskamy na bezpieczeństwie.

Inteligentne żarówki

Inteligentne żarówki to narzędzie dla każdego. Zdalne sterowanie żarówkami pozwoli nam na zmianę temperatury światła, jego mocy czy też koloru. Często również zapominamy zgasić światła. Dzięki inteligentnym żarówką zaoszczędzimy pieniądze i będziemy mieli bardzo prosty dostęp do manipulowania światłem. Inteligentne żarówki wykorzystamy, również do ochrony naszego domu w trakcie naszej nieobecności. Potencjalni włamywacze będą mniej skłonni do działania, jeżeli raz na jakiś czas w twoim domu zapali się światło, udając, że ktoś jest w środku.

Inteligentne czujniki temperatury i wilgoci

Czujnik te pozwolą na sprawdzenie czy w naszym domu jest odpowiednia temperatura i wilgotność. Jest to bardzo dobry sposób na sprawdzanie takich pomiarów, ponieważ urządzenia te są bardzo dokładne i możemy sprawdzić temperaturę i wilgoć kiedy i gdzie tylko chcemy.

Inteligentne czujniki ruchu

Kiedy wychodzimy z naszego domu, czy mieszkania chcemy mieć pewność o jego bezpieczeństwo. Po części zapewniają nam je inteligentne kamery, ale czy wychodząc z domu bez przerwy sprawdzamy co się w nim dzieje. Oczywiście, że nie, dlatego też inteligentne czujniki są bardzo przydatne. Czujnik ruchu wyśle nam powiadomienie o tym, że ktoś poruszył się w obszarze który monitoruje. Czujniki te zwiększają poczucie bezpieczeństwa i zmniejszą stres związany z pozostawieniem domu samego sobie.

Inteligentny odkurzacz

Jeżeli chodzi o sprawę sprzątania domu, inteligentny odkurzacz ułatwi nam tą pracę. Oszczędzi nam odkurzania, a czasami nawet i mycia podłogi, a jak wiadomo to potrafi być czasochłonne. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który możemy poświęcić na inną pracę.