Czym jest NAS?

NAS, czyli Network Attached Storage to urządzenie pamięci masowej, które można podłączyć do do sieci biurowej i domowej. Na serwerach NAS możemy przechowywać przeróżne pliki, dokumenty, zdjęcia, filmy, czy muzykę.

Serwer NAS, a chmury.

Każdy przetrzymuje mnóstwo plików na swoich urządzeniach i w pewnym momencie zauważa, że zaczyna brakować mu miejsca. Po części chmury oferowane przez różne firmy rozwiązują ten problem. Jednak jeżeli przetrzymujemy na nich większą ilość plików, utrzymanie takiej chmury o dużej pojemności nie jest tanie. Dodatkowo trzymając swoje prywatne pliki w chmurze nie jesteśmy w pełni pewni, czy jakaś trzecia osoba nie wykorzystuje naszych plików. Dlatego serwer NAS jest opłacalny, sprzęt kupujemy jednorazowo i mamy pojemność jaką tylko chcemy i przede wszystkim jesteśmy bezpieczniejsi. Nie należy jednak zapominać o tym, że różne wirusy również potrafią trafić do naszego serwera, dlatego trzeba dbać o jego bezpieczeństwo.

NAS dla firm

NAS jest dobrym rozwiązanie dla małych i średnich firm. Są one proste w obsłudze i często nie ma konieczności ingerencji informatyka, zapewniają niższe koszty, umożliwiają łatwe tworzenie kopii zapasowych danych i oferują ich nieprzerwaną dostępność. Są również dobre w centralizacji przechowywania danych w sposób bezpieczny i niezawodny.

Podsumowanie

Serwer NAS jest bardzo dobrym rozwiązanie dla osób przetrzymujących dużo plików i dbających o swoje bezpieczeństwo oraz chcących zachować trochę więcej pieniędzy w kieszeni. Sprawdzi się również w małych i średnich firmach. Serwer NAS jest bezpieczny, wygodny, warty swojej ceny i dobrze jest go mieć.

Continue Reading