Czym jest przeglądarka Mighty?

Mighty to płatna  przeglądarka, za którą zapłacimy 30 dolarów miesięcznie. Rozwiązuje ona problem zużycia pamięci RAM, który występuje w takich przeglądarka jak Google Chrome, Firefox, czy Safari. Mighty proponuje rozwiązanie, dzięki któremu zużycie RAMU, będzie dużo mniejsze. 

Zasada działania Mighty

Mighty nie działa jak przeglądarki do których przywykliśmy. Przeglądarka działa bardziej jak klient usługi streamingowej. Po wykupie subskrybcji dostajemy dostęp do połączenia między nami, a serwerem od Mighty. Później następuje streamowanie treści, którą chcemy zobaczyć na naszym komputerze. W ten sposób przeglądarka Mighty odciąża naszą pamięć RAM.

Duża wada

Aby przeglądarka Mighty zadziała na naszym komputerze, niestety musimy mieć łącze internetowe o prędkości przynajmniej 100Mbps. Dane, którymi wymienia się użytkownik z serwerem, są szyfrowane co może wpłynąć na na szybkość pracy przeglądarki.

Podsumowanie

Przeglądarka Mighty na pewno jest interesującym projektem i warto go śledzić. Może w przyszłości Mighty osiągnie sukces i aktualne przeglądarki zmienią swoje działanie, a wszyscy przeniosą się na sposób jakim posługuje się wspomniana przeglądarka.