Prowadzisz firmę i chcesz przejść na przechowywanie danych w chmurze, jednak nie wiesz jaka będzie najbardziej odpowiadać wymogą twojej firmy? Już nie musisz szukać! Firma Microsoft posiada chmurę stworzoną specjalnie dla firm.  

Dlaczego warto?

Posiadanie plików w chmurze jest bardzo wygodnym rozwiązanie, a dzięki OneDrive dla firm możesz mieć aż cały 1TB miejsca i to dla każdego użytkownika, nie musisz się więc martwić, że zabraknie ci go w momencie, gdy będziesz go najbardziej potrzebować. Do tego możesz być spokojny nawet, jeśli przypadkiem usuniesz dany plik lub folder. Wszystkie usunięte pliki nie zostają trwale skasowane z chmury, zamiast tego lądują w koszu, z którego można je bardzo łatwo przywrócić i to nawet parę na raz.  Wszystko co w nim wyląduje będzie tam aż przez 93 dni, jednak możesz go zwyczajnie wcześniej opróżnić. 

Gwarancja bezpieczeństwa 

O bezpieczeństwie twoich plików też nie musisz się martwić, OneDrive posiada kompleksowe zabezpieczenia takie jak np.: 
– System kontroli dostępu 
– Ciągłe monitorowanie zdarzeń 
– Szyfrowanie danych przesłanych i magazynowych 
– Zabezpieczenie fizycznych centrów danych 
– Ochrona sieci 
A to jest tylko część zabezpieczeń, więc jeśli chodzi o bezpieczeństwo to możesz spać spokojnie. 

Zawsze dostępny 

Musisz jechać gdzieś daleko i nie możesz zabrać ze sobą komputera? To żaden problem! 
Z OneDrive możesz korzystać z każdego urządzenia, w każdym miejscu, o każdej porze! 
A jeśli twoje konto jest połączone z aplikacją, możesz przeglądać, tworzyć oraz edytować wszystkie twoje pliki, nawet jeśli nie masz akurat dostępu do sieci. 

Współpraca

Wartą uwagi opcją jest możliwość na używanie programów (takich jak Excel czy Word), jednocześnie z innymi użytkownikami, dzięki czemu twoi pracownicy zamiast przesyłać sobie plik i pracować na nim jeden po drugim, mogą szybko i łatwo zacząć pracę w tym samym, a skończyć w dowolnie innym momencie. Do tego możesz udostępniać pliki i foldery osobą.

Podsumowanie

OneDrive dla firm to coś więcej niż tylko chmura, która pozwala ci na przechowywanie bardzo dużej ilości danych, to usługa, która pomoże ci w prowadzeniu firmy, posiada ona różne oferty, a ich koszt jest zależny od ilości użytkowników, to bardzo elastyczne oraz wygodne rozwiązanie dla twojej firmy.