W erze cyfrowej, w której dane są kluczowym aktywem dla wielu firm, ochrona tych danych staje się absolutnym priorytetem. Dlatego też rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych zyskują coraz większą popularność. Jednym z czołowych graczy w tej dziedzinie jest firma Acronis, która od lat dostarcza innowacyjne narzędzia i usługi, aby pomóc firmom w ochronie ich cennych informacji.

Czym Jest Acronis?

Acronis to światowy lider w dziedzinie rozwiązań związanych z tworzeniem kopii zapasowych, ochroną danych i bezpieczeństwem informatycznym. Firma ta została założona w 2003 roku i od tego czasu zyskała zaufanie milionów użytkowników na całym świecie. Jej rozwiązania są używane zarówno przez małe firmy, jak i duże korporacje, które doceniają ich niezawodność i zaawansowane funkcje.

Co Obejmuje Oferta Acronis?

1. Rozwiązania Backup i Recovery

Jednym z głównych obszarów działalności Acronis są narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. Oferują one zaawansowane funkcje, takie jak pełna, różnicowa i przyrostowa kopia zapasowa, które pozwalają na elastyczne zarządzanie danymi i przywracanie ich w razie awarii. Acronis Backup to narzędzie, które umożliwia nie tylko tworzenie kopii zapasowych danych, ale także ich szybkie przywracanie, co jest kluczowe dla ciągłości działania firm.

2. Zabezpieczenia Antywirusowe i EDR

W dzisiejszym świecie zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem są bardzo realne. Acronis oferuje rozwiązania antywirusowe i Endpoint Detection and Response (EDR), które pomagają w identyfikacji i reagowaniu na potencjalne zagrożenia. To kluczowy element ochrony przed ransomware, wirusami i innymi cyberatakami.

3. Ochrona Danych Wrażliwych

Dla wielu firm ochrona danych wrażliwych, takich jak dane klientów czy dane finansowe, jest niezwykle istotna. Acronis oferuje rozwiązania do szyfrowania danych oraz ich bezpiecznego przechowywania, co pomaga spełniać regulacje związane z prywatnością danych.

4. Zarządzanie Maszynami i Infrastrukturą

Acronis nie tylko chroni dane, ale również pomaga w zarządzaniu infrastrukturą IT. Dzięki narzędziom do zarządzania maszynami i monitorowaniu zasobów, firma może zoptymalizować swoje środowisko IT i oszczędzić czas i koszty.

5. Zdalne wsparcie partnerów

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest funkcja zdalnego dostępu do komputerów klientów z systemami Windows/Linux/macOS oraz ich monitorowania (Remote Desktop and Monitoring), oferowana jako część pakietu Advanced Management na platformie Acronis Cyber Protect Cloud. Narzędzie to ułatwia zarządzanie komputerami i udzielanie pomocy technicznej w razie potrzeby. Wykorzystany w nim został zarówno tradycyjny protokół RDP, jak też stworzony przez Acronis protokół NEAR, który cechuje się znacznie wyższym poziomem bezpieczeństwa. Zapewnione jest również wsparcie dla usługi Apple Screen Sharing.

Dlaczego Wybrać Acronis?

  • Doświadczenie: Firma Acronis działa na rynku od ponad 15 lat i zdobyła zaufanie klientów na całym świecie.
  • Innowacje: Acronis nieustannie rozwija swoje rozwiązania, aby sprostać nowym wyzwaniom związanym z ochroną danych i cyberbezpieczeństwem.
  • Dostosowane Rozwiązania: Rozumiejąc różnorodność potrzeb klientów, Acronis oferuje rozwiązania dostosowane do różnych branż i rozmiarów firm.
  • Wsparcie Techniczne: Zespół wsparcia technicznego Acronis działa 24/7, gotowy pomóc w rozwiązywaniu problemów i reagowaniu na incydenty.

Podsumowanie

W dzisiejszym cyfrowym świecie ochrona danych i bezpieczeństwo informatyczne są kluczowymi priorytetami. Acronis oferuje kompleksowe rozwiązania, które pozwalają firmom chronić swoje cenne informacje i infrastrukturę IT. Dzięki swojemu doświadczeniu, innowacyjności i nieustannej pracy nad doskonaleniem swoich produktów, Acronis jest godnym zaufania partnerem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych.