Od momentu premiery systemu Windows 10 w roku 2015, Microsoft oferował użytkownikom możliwość darmowej aktualizacji z poprzednich wersji systemu Windows. To była rewolucja, ponieważ wcześniejsze wersje systemu Windows, takie jak Windows 7 czy Windows 8.1, również miały swoje okresy darmowych aktualizacji. Jednak teraz Microsoft ogłosił, że kończy z tą praktyką. Co to oznacza dla użytkowników?

Koniec Wsparcia Dla Windows 7 i 8

Pierwszą rzeczą, którą warto zrozumieć, jest fakt, że Microsoft zakończył wsparcie techniczne dla Windows 7 i 8. To oznacza, że te starsze systemy operacyjne nie otrzymują już aktualizacji zabezpieczeń i poprawek. Dla użytkowników jest to sygnał, że ich komputery stają się bardziej narażone na potencjalne zagrożenia.

Brak Darmowych Aktualizacji

Kolejną ważną informacją jest to, że darmowe aktualizacje z Windows 7 i 8 do Windows 10/11 przestaną być dostępne. To oznacza, że jeśli ktoś z użytkowników tych starszych systemów operacyjnych chce skorzystać z nowoczesnych funkcji i ulepszeń, będzie musiał za to zapłacić.

Co Teraz?

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7 lub 8, to co teraz możesz zrobić?

Pozostaw Obecny System

Jeśli jesteś zadowolony z działania swojego obecnego systemu operacyjnego i nie czujesz potrzeby aktualizacji, możesz pozostać przy nim. Jednak warto pamiętać, że brak aktualizacji zabezpieczeń może wpłynąć na bezpieczeństwo komputera.

Rozważ Aktualizację

Jeśli jesteś zainteresowany nowymi funkcjami, ulepszeniami i długotrwałym wsparciem, nadal masz opcję aktualizacji do Windows 10 lub Windows 11. Upewnij się, że twój komputer spełnia minimalne wymagania systemowe dla wybranej wersji Windows.

Podsumowanie

Microsoft zakończył wsparcie dla Windows 7 i 8, a także zakończy darmowe aktualizacje do nowszych wersji systemu. Dla użytkowników tych starszych systemów operacyjnych to ważna informacja, która może wpłynąć na ich dalsze korzystanie z komputera. Dlatego warto rozważyć aktualizację do nowszej wersji Windows, aby nadal cieszyć się bezpiecznym i nowoczesnym systemem operacyjnym. W końcu, to także szansa na skorzystanie z wielu nowych i przydatnych funkcji, które oferują nowe wersje Windows.