WatchGuard światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego, bezpiecznego Wi-Fi, uwierzytelniania wieloskładnikowego i inteligencji sieciowej. Wielokrotnie nagradzanym produktom i usługom firmy zaufało prawie 10 000 sprzedawców zabezpieczeń i dostawców usług na całym świecie, chroniąc ponad 80 000 klientów. Celem firmy WachtGuard jest uczynienie zabezpieczeń klasy korporacyjnej dostępnymi dla firm wszystkich typów i rozmiarów dzięki prostocie, co czyni WatchGuard jest idealnym rozwiązaniem dla firm średniej wielkości i przedsiębiorstw rozproszonych. 

Dlaczego warto kupić rozwiązanie firmy 

Zagrożenia sieciowe mogą nadejść z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i mogą doprowadzić do upadku firmy, zanim zdążysz się zorientować o obecnych niebezpieczeństwach. Rozwiązania WatchGuard, zaprojektowane z myślą jako inteligentne, szybkie i skuteczne produkty do zabezpieczania sieci takie jak firewall wykrywający, reagujący, zapobiegający zagrożeniom klasy korporacyjnej od brzegu sieci po stacje końcowe dzięki pakietowi Total Security Suit. Umożliwia informatykom przejęcie kontroli nad sieciami dzięki łatwym do wdrożenia, najwyższej klasy narzędziom bezpieczeństwa i widoczności zagrożeń, odpowiednim dla każdej organizacji, niezależnie od budżetu oraz wielkości firmy. 

Bezpieczeństwo punktów końcowych 

Bezpieczeństwo punktów końcowych firma WatchGuard dzieli na trzy różne od siebie części skupiające się na innych rodzajach zabezpieczeń zaczynając od utrzymywania systemów operacyjnych po, przez pełne szyfrowanie dysków kończąc na narzędziach pomagającym zespołom IT. 

  • WatchGuard Patch Managment to jeden z trzech punktów końcowych utrzymuje systemy operacyjne i programy w bezpiecznym i aktualnym stanie. Upraszcza łatanie, aby zmniejszyć powierzchnię ataku w sieci. Odkrywa, ustala priorytety i wdraża krytyczne poprawki do systemów operacyjnych Windows i setek aplikacji innych firm. 

  • WatchGuard Full Encryption pełne szyfrowanie dysków to pierwsza linia obrony, która pozwala skutecznie chronić dane. WatchGuard Full Encryption wykorzystuje technologię Mincrosoft BitLocker do szyfrowania i odszyfrowywania dysków oraz umożliwia organizacją uwierzytelnienie przed uruchomieniem komputera.

  • WatchGuard Reporting tool specjaliści ds. Bezpieczeństwa są przytłoczeni dużą ilością obsługiwania danych. Narzędzie WachtGuard Advanced Reporting Tool zapewnia wysokiej klasy widoczność, która pomaga zespołom IT budować pulpity z informacjami kontekstowymi, aby szybko zauważyć problemy, przyśpieszyć szybkość reakcji i wyciągnąć wnioski na temat operacji IT. 

Punkty dostępowe zarządzane w chmurze

Firma w swej ofercie posiada zabezpieczone punkty dostępowe bez względu na to, co stanowi Twój obszar zastosowań sieci bezprzewodowej Wi-Fi dla gości, dostęp korporacyjny. Publiczny hot-spot, środowisko zewnętrzne. WachtGuard oferuje szereg acces pointów, które spełniają potrzeby twojej firmy. 

Przyszłościowe podejście

Unikalna architektura rozwiązań firmy WatchGuard sprawia, że zespół może z łatwością dodać innowacyjne usługi sieciowe do UTM-ów szybciej niż konkurencja. Ta sama architektura sprawia, że aktualizacja lub zmiana istniejących usług jest prosta, nawet gdy technologia ewoluuje i najlepsze praktyki się zmieniają. 

Podsumowanie

Firma WatchGuard w swej ofercie posiada wiele wygodnych narzędzi pomagających działowi IT zabezpieczać sieć oraz wiele urządzeń oferujących bezpieczeństwo na najwyższym poziomie dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych i dostosowywaniu się do ewoluującego świata technologii firma oferuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.