Acronis Cyber Protect Cloud to rozwiązanie, które integruje ze sobą cyber-bezpieczeństwo, ochronę danych, zarządzanie w celu ochrony punktów końcowych, systemów oraz danych w Firmie. Zapewnia proste rządzanie wszystkimi funkcjami za pomocą jednej konsoli, która jest niesamowicie intuicyjna i łatwa w obsłudze. Większość zadań można zautomatyzować i przez to uciąć koszty związane z administracją. A wirusy to już nie problem dzięki najwyższej ochronie i wyspecjalizowanym systemie ich wykrywania.

Acronis Backup

Acronis pozwala na zrobienie kompleksowej kopii zapasowej konkretnego urządzenia w firmie. Oczywiście według uznania można kopiować cały system lub tylko parę plików. Można, także zaplanować kolejne kopie oraz czas usuwania starych kopii. Przywrócenie całego systemu trwa zaledwie kilka minut i można je wykonać na dowolnym urządzeniu bez potrzeby martwienia się o brak integralności.

Ochrona przed wirusami i szyfrowanie

Brak ryzyka przy aktualizacjach

Acronis zapewnia ochronę przed cyberzagrożeniami takimi jak np.: ransomware oraz cryptojacking. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której kopia ma wirusa to antywirus go wykryje i się go pozbędzie. Dane są chronione przez szyfrowanie AES-256, jest ono wykorzystywane przez wiele rządów i firm prywatnych. Centrala danych Acronis zapewnia bezpieczeństwo 24/7 wykorzystując najnowsze technologię z certyfikatem SSAE-18.

Czasem może się zdarzyć, że aktualizacja spowoduje pewne problemy, dlatego też Acronics umożliwia tworzenie kopii całego systemu. Acronics, także umożliwia łatwe aktualizowanie urządzeń i aplikacji bez większego wysiłku.

Monitorowanie kondycji dysku

Pracowanie zdalne

Acronis posiada świetną funkcje, która pomoże nam uniknąć utraty danych. Monitoruje stan dysku korzystając z raportów SMART i innych parametrów systemu operacyjnego. Dzięki temu może ostrzec nas o możliwym problemie z dyskiem i pozwoli nam się zabezpieczyć na wypadek awarii.

Dzięki Acronis Cyber Desktop można połączyć się z miejscem pracy będąc np.: w domu. Sam proces łączenia się jest bardzo prosty i szybki.

Monitorowanie i raporty

Kompatybilność

Acronis na bieżąco monitoruje i zdaje raporty ze wszelkich zagrożeń, które mogą wpłynąć na integralność danych.

Acronis jest kompatybilny z systemami takimi jak: Windows, Linux, MacOS, Android oraz iOS. Jest także kompatybilny z aplikacjami Microsofta czy Hypervisorami np: Microsoft SQL Server, Microsoft SharePoint Server, VMware vSphere, Oracle VM VirtualBox, Microsoft Hyper-V Server, Microsoft Exchange Server itp.

Acronis DeviceLock DLP

Acronis DLP zapewnia kompleksową funkcję, która zapobiega utracie danych w punktach końcowych. Można to łatwo wdrożyć za pomocą Active Directory. Oferuje to różne konsole centralnego zarządzania. Dzięki temu można np.: zminimalizować ryzyko związane z zagrożeniami zewnętrznymi, zezwalać tylko na legalne operacje, blokować wszelkie nieautoryzowane działania, wyodrębniać dane tekstowe i je sprawdzać, zezwalać na używanie konkretnych urządzeń USB, posiadać wgląd w przepływ danych, aktualizować bez przerw, monitorować działania użytkowników, itp.. Można, także wprowadzić funkcje zapobiegania utracie danych do przesyłanych strumieniowo pulpitów i aplikacji, a także lokalnych maszyn wirtualnych na hypervisorach. W ten sposób można zapobiec wyciekom danych w implementacjach BYOD opartych na zdalnej wirtualizacji.

Acronis Cyber Disaster Recovery

W przypadku awarii można uruchomić tryb awaryjny, uruchomić Acronis Cloud i wrócić do biznesu w przeciągu kilku minut!! Intuicyjna konsola internetowa umożliwia łatwe wdrożenie większości działań związanych z odzyskaniem danych po awarii. Acronis CDR umożliwia, także łatwą konfigurację sieci, replikacje na poziomie aplikacji, wiele punktów odzyskiwania itp… Nawet jeśli środowisko pracy przestanie działać to bez problemu można skorzystać z wirtualnej maszyny na której można uruchomić dowolną replikę aplikacji i pracować dalej dopóki problem nie zostanie rozwiązany.