Kraszewskiego 12, Poznań
618470202

Jak powstaje strona internetowa dla firm

Jak powstaje strona internetowa dla firm

Niemal każda firma posiada własną stronę internetową, która jest swego rodzaju wizytówką dla biznesu. Odpowiednio zrobiona i stworzona witryna będzie przyciągała nowych klientów, a dla obecnych będzie cennym źródłem informacji. Mało kto zastanawia się jednak jak powstaje strona internetowa. 

Research 

Cały proces tworzenia strony powinieneś zacząć właśnie od researchu. Zebranie informacji i zgromadzenie ogólnej wiedzy o biznesie pomoże nam w odpowiedni sposób podejść do projektu witryny. 

Do reserchu zaliczamy także zapoznanie się z opinią klientów a także ich wymaganiami co do zawartości strony. Selekcja pozwala na uzyskanie najważniejszych danych czego skutkiem jest opracowanie odpowiedniej strategii działania. 

Rozmowa z programistą 

Już podczas pierwszej rozmowy warto nakreślić własne potrzeby oraz oczekiwania. Najlepsze rozwiązania dla jednego biznesu nie będą najlepsze dla twojego, dlatego stworzymy dla cienie to czego będziesz potrzebował, od strony firmowej przez blog aż po sklep internetowy. Po zebraniu najważniejszych informacji o twoim biznesie będziemy mogli przystąpić to tworzenia koncepcji strony. 

Jeśli nie posiadasz jeszcze własnej domeny, pomożemy ci ją założyć. 

Początki tworzenia 

Proces tworzenia witryny zaczynamy od stworzenia jej szkieletu. Wszystko po to, aby zoptymalizować czas który klient musi poświęcić na znalezienie odpowiednich informacji. W tym celu tworzymy koncepcje wizualne strony, jej menu, system nawigacji a także mapę podstron która umożliwi proste poruszanie się po witrynie. Wszystkie te elementy spersonalizowane zostają pod odpowiedni rodzaj projektu a także wygląd strony co pomoże w przejrzystości i komforcie z jej użytkowania. 

Szablon strony 

Tutaj powstaje layout, czyli układ strony, kolorystyka wraz z ilością zakładek. Prościej mówiąc to co “wita” odwiedzających twojej strony. Jak nietrudno się domyślić jest to paca przeznaczona dla grafika. Wymagający kreatywności proces kończy się na wysłaniu klientowi do akceptacji gotowego projektu graficznego. 

Programowanie 

Proces ten ma na celu przełożenie projektu granicznego na odpowiedni kod języka HTML. Wdrażane są funkcjonalności ustalane z klientem, a także dodajemy nowe rozwiązania mające na celu poprawę komfortu z użytkowania. Strona może posiadać wiele zaawansowanych elementów jak i tych o prostym działaniu. Istnieje szereg możliwości, z których można skorzystać, dlatego duże znaczenie ma doświadczenie programistów, którzy zapewnią odpowiednie funkcjonowanie i zoptymalizowanie strony.  

Zawartość strony 

Zamieszczamy na stronie materiały jak i informacje otrzymane od klienta. Uzupełnianie witryny musi przeprowadzane być z głową. Poprawne linkowanie oraz wiele elementów ma wpływ na widoczność strony. Dodanie odpowiednich słów kluczowych w nagłówkach i treściach spowoduje lepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarce.  

Wdrożenie strony na serwer 

Ostatnim etapem jest wgranie gotowej strony na serwer. Trzeba pamiętać, że to jednak nie wszystko. Witryna powinna zawierać wysokiej jakości treści dodawane lub z czasem aktualizowane. Warto rozważyć połączenie strony z social media. Tym i wieloma innymi rzeczami możesz zająć się samemu lub zlecić to zadanie profesjonalistom. 

Related Posts
Leave a Reply