Kraszewskiego 12, Poznań
618470202

Listopadowa Aktualizacja Windowsa 10 do wersji 1909

Listopadowa Aktualizacja Windowsa 10 do wersji 1909
Najnowsza nietypowa i bardzo skromna aktualizacja Microsoftu dla Windows 10 do wersji 1909.  Windows 10 1909 (znany wcześniej jako Windows 10 19H2) jest już dostępny do pobrania, choć jeszcze nie dla szerokiej publiczności. Aktualizacja na domyślnych ustawieniach systemu zostanie zastosowana automatycznie na początku przyszłego miesiąca, prawdopodobnie 12 listopada. Aktualizacja ta jest nietypowa z kilku względów. Po pierwsze, jest bardzo skromna. Nowości znajdują się głównie w kodzie systemu, nie dostrzeżemy ich w formie licznych nowych funkcji.  Windows 10 1909: Przedstawimy kilka kluczowych nowości, dla których warto zainstalować aktualizację: 
  • Szereg łatek w zakresie drobnych błędów, wykrytych od czasu premiery ostatniej aktualizacji 
  • Możliwość dostosowywania opóźnień w rejestrowaniu rysika na ekranie dotykowym przez producentów komputerów. Rysiki mają działać dzięki temu zauważalnie sprawniej. 
  • Możliwość ustawienia innego niż Cortana asystenta głosowego do nasłuchiwania poleceń, gdy komputer jest zablokowany 
  • Możliwość wygodnego dodania wydarzenia do Kalendarza z poziomu jego podglądu wysuwanego z prawej krawędzi Paska zadań. Nie trzeba już do tego celu uruchamiać domyślnej aplikacji kalendarza. 

  • Rozwijane opisy ikon umieszczonych na lewej krawędzi Menu Start po najechaniu na nie kursorem 
 
  • Na wybranych procesorach – Microsoft nie podaje jakich – mamy odczuć poprawę czasu pracy komputera na zasilaniu z akumulatora 
  • Mamy też odnotować wzrost wydajności na procesorach wielordzeniowych 
  • Zaktualizowane pole wyszukiwania w Eksploratorze plików, aby teraz było obsługiwane przez Wyszukiwarkę Windows. Ta zmiana pomoże zintegrować zawartość OneDrive online z tradycyjnymi indeksowanymi wynikami. 
 

Dla których urządzeń dostępna jest aktualizacja do Windows 10 1909? 

Aktualizacja jest dostępna dla urządzeń typu PC i tablet. Gogle holograficzne, interaktywne tablice i konsole do gier są już od pewnego czasu rozwijane własnym torem w kwestii oprogramowania operacyjnego.      Źródło: spidersweb,microsoft 
Related Posts
Leave a Reply