Windows 10

Windows 10 to jeszcze lepsze menu Start, szersze możliwości i łatwy dostęp do ulubionych aplikacji i pinezek. Nie tylko niezwykle ułatwia równoczesne wykonywanie wielu zadań, ale również dobrze współpracuje z Twoim oprogramowaniem i sprzętem, pozwalając Ci pracować wydajnie. Możesz przykładowo jednocześnie wyświetlać nawet cztery aplikacje i wszystkie otwarte zadania.

Po uaktualnieniu do Windows 10 Twoje aplikacje będą świetnie działać we wszystkich trybach i na wszystkich urządzeniach obsługujących Windows. Zajrzyj do sklepu Microsoft Store, a odkryjesz mnóstwo niesamowitych urządzeń, które zostały stworzone do idealnej współpracy z najnowszą wersją systemu Windows.

Windows 10 idealnie współpracuje z Twoimi urządzeniami, zarówno gdy pracujesz, jak i w czasie zabawy. Niesamowite aplikacje — Poczta, Kalendarz, Muzyka, Wideo, Mapy i wiele innych — to standardowy zestaw systemu Windows 10.

Office 365

Usługa Office 365 to chmurowa usługa subskrypcyjna stanowiąca połączenie najlepszych narzędzi do nowoczesnej pracy. Dzięki połączeniu najlepszych w swojej klasie aplikacji, takich jak Excel i Outlook, z zaawansowanymi usługami w chmurze, takimi jak OneDrive i Microsoft Teams, usługa Office 365 umożliwia wszystkim tworzenie i udostępnianie zawartości w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. 

Office 365 dla biznesu-zalety

• Zawsze legalne i aktualne oprogramowanie – jako użytkownik usługi masz zawsze dostęp online do najnowszych wersji aplikacji pakietu Office na swoim komputerze i urządzeniach mobilnych.

 • Automatyczny backup – Twoje pliki są zawsze bezpieczne, dzięki automatycznemu tworzeniu kopii zapasowej dokumentów oraz zapisywaniu zmian w trakcie pracy.

 • Dostępność i mobilność – dostęp do aplikacji pakietu Office w dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia (zarówno z Windows, Android jak i iOS).

 • Bezpieczeństwo danych– możliwość utworzenia automatycznego backupu Twoich firmowych danych.

 • Elastyczność – możliwość dostosowania ilości licencji do liczby aktualnych pracowników oraz okresu rozliczeniowego miesięcznego bądź rocznego

Windows Server

Nowy system Windows Server 2019 Standard to udoskonalona wersja popularnego systemu operacyjnego Windows Server 2016. Nadaje się do większości scenariuszy infrastruktur oraz do obciążeń serwera Microsoft SQL czy Microsoft SharePoint. Oprócz standardów bezpieczeństwa z Windows Server 2016 oferowane są efektywne funkcje ochrony przed zagrożeniami. Udoskonalono na przykład wirtualne maszyny (VM), które chronią wrażliwe aplikacje. Teraz obsługiwane są także wirtualne maszyny Linux. Administratorzy mogą ponadto w prosty sposób szyfrować segmenty sieci między serwerami. Nowością jest Windows Defender Advanced ThreatProtection (ATP). To narzędzie w Windows Server 2019 Standard oferuje zapobiegawczą ochronę przed atakami i exploitami zero-day. Umożliwia również centralne zarządzanie całym cyklem bezpieczeństwa.  

Funkcjonalne narzędzie do zarządzania serwerami

Windows Server w wersji 2019 umożliwia stosowanie scenariuszy chmury hybrydowej. Podstawą jest zaprezentowany w 2017 roku Honolulu Project. W ten sposób można łatwo połączyć istniejące środowiska Windows Server z nowymi usługami w chmurze.  Dzięki tem użytkownicy mogą w prosty sposób zintegrować Azure Backup, DisasterRecovery, Azure File Sync oraz inne usługi Microsoft z istniejącymi infrastrukturami i aplikacjami. To narzędzie do  zarządzania serwerami jest centralnym interfejsem do administrowania serwerami pracującymi – z lub bez GUI - pod Windows 2019, 2016 lub 2012R2. Uproszczone zostało także zarządzanie usługami Windows w architekturach z mieszanymi serwerami.

Mniejsze kontenery i infrastruktury HCI

Windows Server 2019 Standard jeszcze bardziej niż do tej pory pomaga programistom przy modernizacji istniejących aplikacji, jeśli pracują one z technologiami kontenerowymi. Służą do tego obrazy kontenerów Server Core Basis systemu operacyjnego. Obrazy można zmniejszyć do jednej trzeciej ich obecnego rozmiaru. Dzięki temu również czas pobierania zostaje skrócony o około 72%. Dodatkowo obsługiwany jest Kubernetes – system open source do zarządzania kontenerami. Hiperkonwergentne infrastruktury (HCI) są już znane z Windows Server 2016 i programu Windows Server Software Defined. Również w Windows Server 2019 przydają się gotowe skonfigurowane rozwiązania HCI. Pomagają one przy realizacji zapotrzebowania na uprawnienia i moc obliczeniową, a przy tym są łatwe do implementacji i skalowania. Również nimi można administrować przez, dzięki czemu codzienna praca związana z rozwiązaniami HCI jest znacznie łatwiejsza. 

Windows Server 2019 ma jeszcze większą wydajność i niezawodność 

Dodatkowo możliwe jest wykorzystywanie jako Remote Desktop Session Host (RDSH). W takim przypadku programy oparte na systemie Windows lub nawet cały pulpit można podzielić między użytkowników, jeśli działają one na hoście. Kolejne ciekawe, nowe funkcje dotyczą zarządzania pamięcią. Usługi Storage Migration Services (SMS) umożliwiają zaktualizowanie starego serwera plików do wersji 2019. Następuje przy tym migracja danych, uprawnień oraz ustawień. Usługa Storage Migration Service przenosi także tożsamość starego serwera na nowy, dzięki czemu poprzedni komputer można odłączyć od sieci. Niezbędne do tego narzędzie wchodzi w skład Honolulu. Windows Server 2019 Standard oferuje ponadto funkcję Storage Replica. Znajdowała się ona już w wersji DataCenter systemu Windows Server 2016 i służy do replikowania wolumenów na poziomie bloków między serwerami i klastrami. Oprócz tego Windows Server 2019 ma interfejs graficzny, którego niektórym użytkownikom brakowało w wersji 2016.