"

Monitoring w dzisiejszych czasach to jedno z prostszych i najbardziej efektownych zabezpieczeń domów,  biur, szkół,  parkingów i magazynów.

Monitoring IP to technologia przesyłania cyfrowego obrazu w oparciu o komputerowy protokół IP  – dzięki temu wyeliminowano konieczność montażu dedykowanej infrastruktury przeznaczonej wyłącznie pod kamery, co pozwoliło wykorzystać już istniejące sieci komputerowe. Jest to możliwe dzięki konstrukcji urządzeń sieciowych (kamery IP, wideo serwery IP, itp.), które mogą współpracować z wszelkiego rodzaju oprogramowaniem oraz innymi systemami komputerowymi (standaryzacja, wspólne protokoły sieciowe).
Oferujemy profesjonalne planowanie i montaż systemów monitoringu IP dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Najważniejsze zalety monitoringu IP:

• Cyfrowa jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza niż analogowego odpowiednika,
• Możliwość wykorzystania już istniejącej sieci komputerowej,
• Skalowalność systemu (bardzo łatwa rozbudowa o kolejne urządzenia),
• Dużo niższy koszt niż monitoring analogowy o takich samych parametrach,
• Podgląd zdalny na komputerach, tabletach i smartphone przez Internet z każdego miejsca na świecie,
• Obraz na żywo z kamer

Zapewniamy kompleksową usługę obejmującą:

• Planowanie i projektowanie infrastruktury,
• Dobór urządzeń,
• Montaż urządzeń i okablowania,
• konfiguracja sprzętu,
• Wsparcie techniczne.

Rejestratory

Rejestrator IP to urządzenie stanowiące punkt centralny systemu monitoringu wizyjnego IP. Podstawowo służy on do realizacji podglądu obrazu “na żywo”, zapisu nagrań na dyskach twardych i późniejszego ich odtwarzania. Rejestratory sieciowe to najwyższej jakości sprzęt, który można znaleźć na rynku CCTV. Profesjonalne, zapewniają nie tylko wysoką funkcjonalność i niezawodność, ale również komfort codziennej pracy z systemem monitoringu – intuicyjne menu, łatwy i szybki dostęp do nagrań oraz możliwość zdalnej konfiguracji. 

Urządzenie sieciowe  

Rejestrator IP jest urządzeniem sieciowym i do komunikacji wykorzystuje protokół TCP/IP. Jest to jedna z jego największych zalet, dzięki której można nawiązać z nim zdalne połączenie. Użytkownik pracując zdalnie może podglądać obraz z kamer, sterować głowicami kamer PTZ, odtwarzać nagrania, a nawet zmieniać parametry całego systemu. Zdalne połączenie jest realizowane z poziomu komputera, smartfonu lub tabletu. 

System operacyjny: 

Wszystkie dostępne w naszej ofercie rejestratory IP zbudowano w oparciu o wydajne systemy operacyjne. Dzięki czemu, cechują się one stabilnymi parametrami pracy i wysoką funkcjonalnością. Dodatkowo każdy z nich posiada intuicyjny interfejs użytkownika. Dzięki niemu, codzienna obsługa systemu i zmiana dowolnych parametrów pracy nie powinna sprawiać najmniejszych problemów. 

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi: 

Rejestratory sieciowe posiadają standardowe porty USB, do których można podłączyć urządzenia zwiększające funkcjonalność. Największą popularnością cieszą się mysz komputerowa, zewnętrzny dysk oraz modem Wi-Fi lub modemu 3G. Niektóre modele rejestratorów posiadają również wejścia i wyjścia alarmowe. Dzięki nim, możliwa jest integracja systemu monitoringu IP z systemem alarmowym, systemem kontroli dostępu, automatyką domową, itp. 

Wyjścia wideo: 

Rejestratory IP posiadają również standardowe wyjścia wideo – HDMI i VGA. Dzięki czemu, mogą one skutecznie współpracować z każdym współczesnym monitorem lub telewizorem. 

Kompresja obrazu: 

Rejestratory korzystają ze standardowej kompresji H.264. Kompresji, która może zmniejszyć wielkość pliku wideo nawet o 90%. Dzięki niej oszczędzane jest miejsce na dyskach twardych i możliwa jest archiwizacja znacznie dłuższych nagrań. Dla systemów z kilkoma kamerami wysokiej rozdzielczości, skuteczna kompresja jest niezbędna, aby możliwa była archiwizacja odpowiednio długich nagrań. Niektóre modele, wykorzystują nowszą wersję kompresji – H.265.