Kraszewskiego 12, Poznań
618470202

Obsługa informatyczna firm Poznań

Przekonaj się, że profesjonalna obsługa IT stanowi najefektywniejszą strategię zarządzania firmą w Poznaniu – szeroki zakres usług gwarantuje sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, dzięki czemu możesz się skupić na kluczowej działalności z punktu widzenia biznesu. Zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników wymaga dużych nakładów finansowych związanych z wynagrodzeniem i regularnym podnoszeniem kompetencji. Oznacza również ryzyko utraty przeszkolonego specjalisty, a tym samym brak ciągłości działu w Poznaniu. Kompleksowa obsługa IT umożliwia redukcję tych kosztów oraz pewność, że infrastruktura informatyczna znajduje się pod ciągłym nadzorem. 

Etapy wdrażania obsługi IT

Kompleksowa obsługa informatyczna firm jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w Poznaniu, ale nie każdy wie jak dokładnie wygląda proces wdrażania takiej usługi. Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy, dzięki którym Twoje przedsiębiorstwo zyska sprawnie funkcjonującą infrastrukturę:

 • szczegółowa analiza potrzeb firmy w Poznaniu – bezpłatny audyt IT pozwala ocenić realne zapotrzebowanie,
 • opracowanie zasad współpracy pomiędzy Gravis a Twoim przedsiębiorstwem, dzięki którym będziesz wiedzieć, czego możesz oczekiwać,
 • realizacja projektu poprzez kompleksową obsługę IT,
 • monitorowanie skuteczności wdrożonych rozwiązań,
 • modyfikacja wcześniej zastosowanych metod.

Skorzystanie z obsługi IT w Poznaniu jest banalnie proste – wystarczy, że wypełnisz formularz i umówisz się z nami na bezpłatną konsultację. Podczas spotkania omówimy, jak opieka informatyczna dla firm w Poznaniu będzie wyglądała w Twoim przypadku. [button CTA]

Zakres usług w ramach opieki informatycznej

Utrzymanie ciągłości pracy jest w biznesie czymś niezwykle istotnym – sprawna i dobrze zoptymalizowana infrastruktura IT stanowi fundament, który tę ciągłość umożliwia. Kompleksowa obsługa informatyczna firm, za którą są odpowiedzialni specjaliści z Poznania, zapewnia bezawaryjną pracę przedsiębiorstwa. W zakres realizowanych przez nas usług wchodzą:

 • zapewnienie sprawnego sprzętu, w tym serwerów, komputerów roboczych,urządzeń sieciowych typu LAN i Wi-Fi oraz sieci telefonicznych,
 • przeprowadzenie modernizacji stacji roboczych, sieci LAN i Wi-Fi, a także sieci telefonicznych,
 • profesjonalny serwis i administrację systemów operacyjnych (instalację, konfigurację oraz modernizację istniejących rozwiązań), stacji roboczych oraz  sieci LAN i Wi-Fi,
 • ochrona kluczowych danych poprzez backup danych, odzyskanie danych w przypadku sytuacji kryzysowej oraz skuteczne zabezpieczenie kont i danych pracowników.

Przede wszystkim jednak obsługa IT to dostęp do najnowszych technologii, sprawdzonych rozwiązań dostosowanych do potrzeb firmy oraz know-how, dzięki któremu przedsiębiorstwo lub instytucja z Poznania może skupić się na realizacji celów biznesowych. Dlaczego akurat my? Naszym priorytetem jest nie tylko stworzenie infrastruktury IT, ale również terminowość i transparentność usług – kwestiach istotnych dla każdego klienta. 

Obsługa IT w Poznaniu – korzyści

Język korzyści w przypadku opieki informatycznej dla firm jest oczywisty – profesjonalna obsługa IT stanowi dla przedsiębiorstwa sposób na redukcję kosztów oraz usprawnienia, dzięki którym wzrasta efektywność. Konfiguracja biurowej infrastruktury zgodnie z zapotrzebowaniem przedsiębiorstwa stanowi punkt wyjścia do dalszych działań. Nasi specjaliści będą Twoim zewnętrznym działem IT w Poznaniu, reagującym na trudne sytuacje, nagłe awarie i problemy techniczne. Podsumowując – decydując się na usługi informatyczne, możesz liczyć między innymi na:

 • redukcję kosztów związanych z zatrudnieniem informatyków oraz szkoleniami podnoszącymi kwalifikacje,
 • fachowe doradztwo i regularne konsultacje w zakresie IT i bezpieczeństwa danych,
 • brak problemów kadrowych związanych ze zwolnieniami chorobowymi i urlopami pracowników IT,
 • oszczędność czasu, która pozwala skupić się na rozwoju firmy,
 • dostęp do najnowszych technologii i zawsze aktualnej wersji oprogramowania, 
 • większy poziom bezpieczeństwa informatycznego.

Doświadczenie i wysokie kompetencje to dwa czynniki sprawiające, że kompleksowa obsługa informatyczna firm w Poznaniu w naszym wykonaniu oznacza wysoki standard usług. Outsourcing IT stanowi szansę na biznesowy rozwój.

Jak wygląda współpraca z Gravis?

Zarządzanie firmą zawsze stanowi wyzwanie, ale obsługa IT umożliwia przekazanie części obowiązków specjalistom. Usługi realizujemy nie tylko na terenie Poznania – jeżeli masz pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami. Ostateczny koszt kompleksowej obsługi informatycznej firm wyceniamy indywidualnie, ponieważ każde przedsiębiorstwo to osobny przypadek. Stawiamy jednak na transparentność współpracy i jasno określone zasady, dzięki czemu docenisz nasze wsparcie informatyczne.