Kraszewskiego 12, Poznań
618470202

Płatności online

Płatności online

E-commerce, czyli ogólnie mówiąc handle elektroniczny jest dynamicznie rozwijającą się formą dystrybucji 

Przyglądając się sklepom internetowym możemy zauważyć wiele podobieństw w stosunku do tradycyjnych sklepów. W obu tych przypadkach występuje sprzedawca oferujący dany produkt oraz konsument, który kupuje i płaci za niego. Największą różnicą jest fakt, iż pieniędzy za usługę nie otrzymujemy bezpośrednio, ponieważ wszystko odbywa się drogą elektroniczną. Pieniądze zostają przelane z konta klienta na konto sklepu internetowego. Istnieje wiele możliwości płatności online, dlatego przy wdrażaniu rozwiązań do sklepu warto zastanowić się nad dobraniem odpowiedniej formy płatności. 

Rodzaje płatności online 

Zapoznanie się z mnogością możliwości na przeprowadzenie transakcji pozwoli dopasować metodę płatności do naszych preferencji a także przyszłego odbiorcy naszych usług. Jeżeli nasz biznes kierowany jest w osoby starsze trzeba rozważyć najprostsze rozwiązania, w przypadku, kiedy oferta skierowana jest do młodszych wybierzmy wygodne i szybsze rozwiązania. 

Przelew jest najszybszym i najbardziej popularnym rodzajem płatności, wygodnym dla obydwu ze stron. Klient natychmiast płaci za towar dzięki czemu sprzedawca może od razu przejść do procesu realizacji. W konsekwencji konsument może otrzymać zakupiony towar nawet w 24 godziny. Minusem tego rozwiązania jest przede wszystkim prowizja od sprzedaży lub wypłaty pieniędzy z wirtualnego konta. Łatwość korzystania z przelewów nie sprawi problemu konsumentom, dlatego jest to dobry wybór w każdym sklepie.  

Portfel elektroniczny to rozwiązanie ciągle zyskujące na popularności. Bardzo szybka możliwość zapłaty za produkt jest jego najważniejszym atutem.  Wiele światowych firm otwiera własne platformy do założenia e-portfela. Większość z nich zarabia dzięki prowizji od transakcji.  

Płatność kartą jest chętnie wybieraną formą płatności za zakupy w sklepie internetowym.  Znajduje się on w większości sklepów elektroniczny, ponieważ pozwala na bardzo wygodne płatności. Wystarczy wpisać dane znajdujące się na karcie, kod zabezpieczający oraz autoryzować płatność, jeśli jest to wymagane.  Płatność jest wykonywana automatycznie, dlatego sklep od razu może przejść do realizacji zamówienia. Sporą wadą korzystania z płatności kartą jest często występujący wydłużony czas oczekiwania na zwrot pieniędzy, co może powodować niezadowolenie u klientów.  Kolejnym minusem jest fakt, iż wiele osób ma obiekcje przed podawaniem danych z karty płatniczej.  

Płatności przy pomocy telefonu używane są najczęściej przez osoby młode. Zaletą tego typu płatności jest przede wszystkim intuicyjność i szybkość działania. Ważną kwestią jest również bezpieczeństwo. Nowe technologie stosowanie przy płatności telefonem ograniczają wszelkie ryzy do minimum. 

Systemy płatności 

Dostępnych jest wiele systemów do płatności online zarówno tych działających od lat jak i tych, dopiero rozwijających się. Przy wyborze odpowiedniego systemu warto wziąć pod uwagę, jakie metody płatności oferują, a także jakie są prowizje dostawców tych rozwiązań. Najpopularniejszymi i wartymi polecenia są systemy: 

  • DotPay  
  • Przelewy24  
  • PayU 
  • Tpay 

Na co jeszcze zwrócić uwagę 

Każdy system posiada szereg zalet jak i swoje wady, dlatego przy jego wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty takie jak: 

  • Opinie klientów o danym systemie 
  • Dostępne metody płatnicze 
  • Jasno przedstawione prowizje od transakcji  
  • Łatwy i bezpieczny proces wdrażania  
  • Prosty dostęp do pomocy 

Podsumowując, dobranie odpowiedniej metody płatności a także systemu e-commerc nie należy do najprostszch. Każdy system powinien zapewniać bezpieczeństwo, stały monitoring, ale przede wszystkim powinien być przyjazny dla użytkownika. W przypadku niezdecydowania warto jest zwrócić się do specjalistów. 

Related Posts
Leave a Reply