Potrzebujesz szybkiego dysku SSD od sprawdzonej firmy? Sprawdź nowość od WD

Firma Western Digital znana jest ze stabilności swoich dysków twardych (HDD) pod nazwą WD (kolor) i prowadzi sprzedaż ich od wielu lat, lecz teraz postanowili zrobić coś nowego.

Dyski WD Gold jest to seria dysków SSD o niesamowitych jak na dyski po złączu sata możliwościach. Według producenta dyski te mogą osiągać prędkość zapisu do 2000 MiB/s oraz odczytu do 3000 MiB/s. Są to dyski 2,5 calowe, czyli zbierający popularność wśród firm, jak i użytkowników domowych romiar. Dyski bazują w pełni na autorskiej konstrukcji i specjalnym oprogramowaniu według informacji od firmy Western Digital co przekłada się na ich wysoką wydajność.

Znalezione obrazy dla zapytania: wd gold ssd

Lepsze osiągi szczególnie sprawdzą się w zastosowaniach z dziedziny business intelligence, analizy danych, wirtualizacji, czy ERP, gdzie istotną rolę odgrywa przepustowość dysku. Takie rozwiązanie pozwoli na przyspieszenie procesu podejmowania decyzji biznesowych, a przy tym pozwoli obniżyć współczynnik TCO (Total Cost of Ownership-całkowity koszt posiadania).

Do kogo jest kierowana złota wersja dysków serii WD?

Najbardziej do baz danych oraz jako dyski biznesowe dlatego, że konstrukcja zapewnia wysoką wydajność dla aplikacji i zbiorów danych, w których kluczowe jest zapewnienie niskich opóźnień i wysokiej przepustowości. Jednak na pewno sprawdzi się też dobrze w środowisku domowym dla bardziej wymagających osób do renderingu grafiki czy gier natomiast nie po to został konstruowany ten model. Znane są już rozmiary, w jakich nośniki zostaną wypuszczone do na rynek:

  • 1TB 
  • 2TB 
  • 4TB 
  • 8TB 

Sprzedaż serii “ssd gold” ma ruszyć w drugim kwartale 2020 roku więc już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Insert

Dhosting

StorageCraft
Insert
Dhosting
Microsoft


StorageCraft