Oprogramowanie ShadowProtect SPX firmy StorageCraft to zestaw uniwersalnych narzędzi ochrony Twoich firmowych danych.

Backup

Backup wykonany programem ShadowProtect SPX obejmuje dane znajdujące się na danej maszynie, jej system operacyjny wraz z konfiguracją oraz wszystkie aplikacje, w tym bazy danych takie jak SQL, Exchange czy Oracle. Backup wskazanych dysków tworzy się nawet co 15 minut, nie wymagając działania administratora czy konieczności przerywania pracy chronionej maszyny. Backup może zostać utworzony na praktycznie dowolnym nośniku lub zasobie sieciowym. Dodatkowo, może być automatycznie replikowany do innej lokalizacji, aby zapewnić jego dostępność w razie zniszczenia lub uszkodzenia backupu podstawowego. Replikacja może być wykonana na dysk w sieci lokalnej, zasób FTP lub do chmury (funkcjonalność wymagająca dodatkowej licencji).

Ochrona przed wirusami i szyfrowanie

StorageCraft oferuje możliwość zaszyfrowania backupu jednym z 3 dostępnych algorytmów szyfrujących (m.in. AES 256) gwarantujących pełne bezpieczeństwo przechowywanych informacji.

VirtualBoot

Opcja VirtualBoot pozwala w zaledwie kilka minut od wystąpienia awarii, uruchomić cały system na maszynie wirtualnej!! W ten sposób ma się dostęp do wszystkich plików i aplikacjii, odzyskuje się dostęp do danych z backupu, widzi się pulpit przywróconej maszyny, można kontynuować przerwaną pracę. A samo uruchomienie systemu jest bardzo proste:

– Zainstalować np.: VirtualBox’a na maszynie chronionej programem ShadowProtect.

– Uruchomić aplikację ShadowProtect SPX, a następnie VirtualBoot.

– Wybrać plik backupu, z którego chce się uruchomić system w maszynie wirtualnej.

– Nazwać maszynę wirtualną i przydzielić jej odpowiednią ilość pamięci RAM. Kliknąć OK.

– Po chwili będzie można zalogować się do wirtualnej kopii swojego komputera i rozpocząć pracę.

Centralne zarządzanie

Virtual ShadowProtect SPX wyposażony jest w system centralnego zarządzania. Administrator z poziomu jednej konsoli może skonfigurować zadania backupu na wszystkich stacjach roboczych i serwerach pracujących w sieci lokalnej. Konsola umożliwia również zdalne monitorowanie zadań backupu dla wszystkich jednostek w sieci oraz generowanie powiadomień oraz szczegółowych raportów.

Kompatybilność

StorageCraft został stworzony aby działać z Linuxem oraz Windowsem. Środowiska wirtualne takie jak: VMWare, MS Hyper-V, Citrix XenServer oraz Oracle VirtualBox też są w pełni kompatybilne ze StorageCraftem.