Kraszewskiego 12, Poznań
618470202

StorageCraft

Oprogramowanie ShadowProtect SPX firmy StorageCraft to zestaw uniwersalnych narzędzi ochrony Twoich firmowych danych.
Backup
Backup wykonany programem ShadowProtect SPX obejmuje dane znajdujące się na danej maszynie, jej system operacyjny wraz z konfiguracją oraz wszystkie aplikacje, w tym bazy danych takie jak SQL, Exchange czy Oracle. Backup wskazanych dysków tworzy się nawet co 15 minut, nie wymagając działania administratora czy konieczności przerywania pracy chronionej maszyny. Backup może zostać utworzony na praktycznie dowolnym nośniku lub zasobie sieciowym. Dodatkowo, może być automatycznie replikowany do innej lokalizacji, aby zapewnić jego dostępność w razie zniszczenia lub uszkodzenia backupu podstawowego. Replikacja może być wykonana na dysk w sieci lokalnej, zasób FTP lub do chmury (funkcjonalność wymagająca dodatkowej licencji).
StorageCraft pozwala na odtworzenie wiernej kopii uszkodzonego serwera na zupełnie nowym sprzęcie (tzw. bare-metal restore). Po uruchomieniu nowego komputera z płyty ratunkowej i wskazaniu backupu, który ma być odtworzony, wszystko dzieje się niemal całkowicie automatycznie. Warto podkreślić, że sprzęt na którym odtwarzany jest obraz serwera po awarii może być zupełnie inny niż ten, na którym pierwotnie działał serwer. Umożliwia to unikalna technologia Hardware Independent Restore (HIR) stosowana w systemach StorageCraft.
Tworzenie backupu łączy się zawsze z koniecznością przechowywania znacznej ilości danych. Aby ograniczyć ją do niezbędnego minimum zapewniającego jednak pełne bezpieczeństwo administrator może zdecydować o łączeniu backupów inkrementacyjnych w jeden backup dzienny, tygodniowy i miesięczny. Administrator może też decydować jak długo będą przechowywane poszczególne łańcuchy backupu i po jakim czasie usunąć te już niepotrzebne. Dzięki temu mechanizmowi można efektywnie ograniczyć przyrastanie przechowywanych danych i w pełni zautomatyzować zarządzanie backupem
Ochrona przed wirusami i szyfrowanie
StorageCraft oferuje możliwość zaszyfrowania backupu jednym z 3 dostępnych algorytmów szyfrujących (m.in. AES 256) gwarantujących pełne bezpieczeństwo przechowywanych informacji.
VirtualBoot
Opcja VirtualBoot pozwala w zaledwie kilka minut od wystąpienia awarii, uruchomić cały system na maszynie wirtualnej!! W ten sposób ma się dostęp do wszystkich plików i aplikacjii, odzyskuje się dostęp do danych z backupu, widzi się pulpit przywróconej maszyny, można kontynuować przerwaną pracę. A samo uruchomienie systemu jest bardzo proste:

- Zainstalować np.: VirtualBox’a na maszynie chronionej programem ShadowProtect.

- Uruchomić aplikację ShadowProtect SPX, a następnie VirtualBoot.

- Wybrać plik backupu, z którego chce się uruchomić system w maszynie wirtualnej.

- Nazwać maszynę wirtualną i przydzielić jej odpowiednią ilość pamięci RAM. Kliknąć OK.

- Po chwili będzie można zalogować się do wirtualnej kopii swojego komputera i rozpocząć pracę.
Centralne zarządzanie
Virtual ShadowProtect SPX wyposażony jest w system centralnego zarządzania. Administrator z poziomu jednej konsoli może skonfigurować zadania backupu na wszystkich stacjach roboczych i serwerach pracujących w sieci lokalnej. Konsola umożliwia również zdalne monitorowanie zadań backupu dla wszystkich jednostek w sieci oraz generowanie powiadomień oraz szczegółowych raportów.
Kompatybilność 
StorageCraft został stworzony aby działać z Linuxem oraz Windowsem. Środowiska wirtualne takie jak: VMWare, MS Hyper-V, Citrix XenServer oraz Oracle VirtualBox też są w pełni kompatybilne ze StorageCraftem.