Kraszewskiego 12, Poznań
618470202

Szukanie partnera IT

Szukanie partnera IT

Jakiej firmie powierzyć strukturę IT 

Coraz częściej nowo powstałe firmy, a także te, które na rynku mają wieloletni staż decydują się na powierzenie infrastruktury technicznej zewnętrznym firmom. Obecnie niemal niemożliwe jest prowadzenie biznesu bez wykorzystanie profesjonalnych rozwiązań informatycznych i nowoczesnych technologii. Zewnętrzny partner IT odpowiedzialny jest za prowadzenie infrastruktury informatycznej a także wdrażanie nowych technologii. Przedsiębiorcom pomaga to między innymi w redukowaniu kosztów i oszczędzaniu czasu przez co mogą skupić się na głównych celach biznesu. Aby czerpać największe profity potrzeba wpierw znaleźć odpowiedniego partnera biznesowego. 

Kiedy warto rozważyć outsourcing IT 

Outsourcing IT jest przydatny w niemal każdej firmie, niezależnie czy jest to kilku osobowy zespół czy wielka korporacja. Wybór usługi najlepiej rozważyć w sytuacji, gdy firma jest nastawiona na dynamiczny rozwój a dotychczasowe rozwiązanie informatyczne są niewystarczające lub w ogóle nie istnieją. Jest to najlepszy moment na powierzenie infrastruktury IT zewnętrznej firmie. Spowoduje to zaoszczędzenie kosztów a także czasu, który może zostać przeznaczony na główne cele biznesu. 

Określenie własnych celów 

Najważniejszą rzeczą podczas szukania firmy outsourcingowej jest określenie swoich celów i oczekiwań. Im więcej będziesz wiedział, czego potrzebuje twój biznes tym szybciej uda ci się znaleźć rzetelną firmę, która spełni twoje potrzeby. Tutaj warto zastanowić się jakie zapisy powinny być zawarte w umowie z partnerem. Przekazywanie wskazówek firmie może przyśpieszyć proces powstawania projektu bądź wdrażania w niego zmian. Pamiętaj, że nikt nie zna Twojego biznesu tak dobrze jak Ty sam.  

Nasze rozwiązania 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu a także współpracy z wielkimi firmami możemy pochwalić się szerokim zakresem usług outsourcingowych. Nasza firma stosuje się również do nowatorskich rozwiązań technologicznych. Dzięki temu używamy sprawdzonego oprogramowania takiego jak: 

 • Pakiet firmy InsERT, Comarch, Microsoft, StorageCraft i InSolutions 
 • Instalacja środowiska serwerów oraz ich administracja 
 • Instalacja sieci LAN i WIFI lub ich rozbudowa 
 • Zaawansowana ochrona antywirusowa  
 • Usługi hostingowe dhosting.pl 
 • Usługi Cloud
więcej naszych usług znajdziesz tutaj: https://gravis.pl/outsourcing-it/

Na co zwrócić uwagę? 

Następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego kandydata do prowadzenie infrastruktury IT. Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na poniższe czynniki. 

 • Kompleksowość oferty – im bardziej kompleksowa będzie oferta, tym na większe wsparcie możemy liczyć od firma wynajmująca usługi outsourcingowe. 
  Najlepsza oferta to taka, kiedy zobowiązuje partnera IT do wdrożenia, przez utrzymanie po rozwój usługi 
 • Dostęp do nowych technologii – posiadanie najnowszych technologii zwiększa stabilność oraz bezpieczeństwo systemów. Pomaga także na wygodniejsze wykonywane zadań przez pracowników a także zoptymalizowanie ich czas pracy. 
 • Doświadczenie, certyfikaty i opinie klientów – jest to najlepszy sposób na potwierdzenie rzetelności firmy. Umożliwi również rozpoznanie w poprzednich projektach potencjalnego partnera dzięki czemu możemy zminimalizować ryzyko błędów w przypadku, kiedy wynajmowany zespół wykonywał już podobne działania. 
 • Możliwości komunikacyjne – jeżeli firma outsourcingowa rzetelnie odpowiada na telefony i maile może być wyznacznikiem jej wysokiej kwalifikacji. Dostęp do załatwienie pewnych spraw lokalnie również jest bardzo ważny i daje wiele możliwości. Z dobrą komunikacją Tobie jak i firmie outsourcingowej będzie się lepiej współpracować 
 • Relacje – firma outsourcingowa nie powinna być tylko wykonawcą obowiązków, lecz rzeczywistym partnerem biznesowym. Dostawca powinien rozumieć nasze potrzeby i umiał je przekształcać na odpowiednie usługi. Odpowiednia relacja pomoże osiągnąć wyznaczone cele i znacznie ułatwi prowadzenie biznesu. 

Podsumowując 

Jeżeli chcesz wznieść swój biznes na wyższy poziom, niezależnie od wielkości działalności warto rozważyć usługi outsourcingowe. Wszystko co musisz zrobić to określić swoje cele i znaleźć odpowiedniego kandydata. Jeżeli poszukujesz profesjonalnej i odpowiedzialnej firmy outsourcingowej jesteśmy idealnym wyborem, ponieważ oferujemy od ponad piętnastu lat szeroki zakres usług IT na najwyższym poziomie. 

Related Posts
Leave a Reply