Kraszewskiego 12, Poznań
618470202

Technologie Inteligentnego Domu

Technologie Inteligentnego Domu
  Technologie Inteligentnego Domu – Things Home- Internet Of Things Dużo się mówi teraz o technologiach, które robią w domu za nas wile czy ułatwiają nam codzienną pracę, ale czym to tak naprawdę jest? W skrócie można powiedzieć, że jest to każde urządzenie z połączeniem do internetu, lecz to nie do końca tak, są to technologie dostosowane i rozmieszczone w taki sposób, aby nasz komfort życia był coraz większy, ale również coraz bardziej zdalny. Znalezione obrazy dla zapytania: internet of things Wielu ludzi poszukuje coraz częściej urządzenia z jak największym dostępem do internetu i z jak największymi możliwościami np.:
  •  Lampy- odpalanie oświetlenia w domu poprzez aplikację
  • Telewizory- dostęp do większych zasobów filmowych
  • Nagłośnienie- pozbycie się większości kabli
Powyższe 3 przykłady są dosyć popularne jednak czy są jakieś inne urządzenia, które są warte uwagi? Oczywiście! Jednymi z wielu bardzo ciekawych urządzeń są:
  • Piece- Pozwalają mieć automatyczne uzupełnianie oraz na odległość aktywować specjalny zapalnik, aby w domu było już ciepło przed naszym powrotem do domu.
  • Okna- Jeśli masz aplikację możesz kontrolować czy zamknąłeś wszystkie a jak nie to jednym kliknięciem ekranu je zamknąć.
  • Bramy ogrodowe- Podobna sytuacja jak do okien.
  • Kamery- Podgląd tego, co się dzieje w domu w każdej chwili z telefonu oraz natychmiastowy alarm na nieproszonych gości.
  • Klimatyzacja – zdalne odpalanie klimatyzacji z poziomu aplikacji oraz ustawianie jej temperatury
Znalezione obrazy dla zapytania: internet of things To, co wypisałem jest oczywiście tylko garstką możliwości IOT w domu nie mówiąc już o wykorzystaniu na świecie w dużych miastach. Technologie te mają wręcz nieograniczone możliwości rozwoju i przydatności dla człowieka ogranicza nas tak naprawdę przy tym sama wyobraźnia. Na wykładach dla uczniów szkół „TEB Edukacja” Został poruszony ten temat i podali tam przykład tak zwanych „Inteligentnych śmietników” które miały by usprawnić wywóz śmieci podając w procentowym stopniu ich zapełnienie przez co pojazdy miały by mniejszą trasę nie i sprawdzać całego miasta ograniczając tez dzięki temu spaliny ulatniające się do atmosfery. Przykład ten pokazuje, że ludzka wyobraźnia pozwala na naprawdę niesamowite rozwiązania wykorzystujące „Internets Of Things” Znalezione obrazy dla zapytania: internet of things
Related Posts
Leave a Reply